Türkiye’nin En Büyük ve En Kapsamlı MICE Derneği TETKİD Kuruldu!

Türkiye Etkinlik, Toplantı ve Kongre Sektörü Yöneticileri Derneği – TETKİD’in 12 Ekim’de Fairmont Quasar İstanbul’da gerçekleşen görkemli lansmanı, MICE sektöründen ve kurumsal şirketlerden yoğun ilgi gördü.

Kurumsal şirketlerin etkinlik yöneticileri ile etkinlik, kongre ve incentive alanında faaliyet gösteren ajansları bir araya getirmek ve Türkiye MICE sektörünün standartlarını ve hizmet satın alma kriterlerini belirlemek amacıyla kurulan TETKİD’in basın toplantısı ve lansmanı, Türkiye MICE sektörünü tek bir çatı altına topladı. TETKİD’in uzun vadeli hedefleri arasında, MICE sektörünün yasasını çıkarmak, sektör odaklı eğitimler gerçekleştirmek, “yeşil etkinlikler” konusunda farkındalık yaratmak, sektör odaklı detaylı anketler ve araştırmalar gerçekleştirmek ve uluslararası etkinlikleri Türkiye’ye getirmek bulunuyor.

Yönetim kurulunda MICE sektörüne yıllardır emek vermiş deneyimli isimlerin bulunduğu derneğin şimdiden 51 üyesi bulunuyor. TETKİD’e, kurumsal şirketlerin etkinlik organizasyonlarını planlayan ve yöneten üst düzey yöneticiler ile tüm MICE sektörü firmaları üye olabiliyor. Derneğe bireysel üyelik de kabul ediliyor.

İşte “sektörün geleceğini şekillendirmek” amacıyla yola çıkan TETKİD’in yönetim kurulu üyeleri:

Volkan Ataman (Başkan)

Başak Demiryumruk Dikici (Genel Sekreter ve Üye İlişkileri Komitesi Başkanı)

Emre Larlar  (Sayman)

Yusuf Kemal Kunter (Değerler, Regülasyon ve Satın Alma Kriterleri Komitesi Başkanı)

Prof.Dr. Necla Özer (Kongre Komitesi Başkanı)

Bora Aksoylu (Eğitim Komitesi Başkanı)

Tülay Özüyılmaz (Yeşil Etkinlikler Komitesi Başkanı)

Nazlı Berberoğlu (Araştırma ve Ölçümleme Komitesi Başkanı)

Gökçe Dayı (Eğitim Komitesi Başkan Yardımcısı)