Türkiye’nin İlk A+ Yatay Ofisi: Flatofis Haliç

Sinpaş Holding’in ticari gayremenkullerinden sorumlu Genel Müdürü Ersin Çalık ile, Flatofis Haliç bünyesinde bulunan Flatofis Toplantı Hizmetleri ile Kurumsal Aktive ve Toplantı Merkezi Speedcity üzerine görüştük. 

Flatofis Toplantı Hizmetleri ve Flatofis Speedcity hakkında bilgi verir misiniz? Flatofis Speedcity içinde yer alan Türkiye’nin ilk hız temalı toplantı salonunun özellikleri nelerdir?
Her iki markamız da Sinpaş Holding’in Türkiye’nin ilk A+  yatay ofisi olarak geliştirdiği Flatofis Haliç bünyesinde bulunuyor.  Flatofis Toplantı Hizmetleri,  eğitim ve toplantılara 9 farklı kiralanabilir toplantı salonu ile hizmet veriyor. Bunlardan en büyük olan ise, Speedcity Flatofis Haliç içerisinde konumlandırılan SpeedRoom Salonu,  Formula yarışlarından esinlenerek hız temasıyla dekore edildi. Toplantı Salonuna gelirken konuklar, Formula zaman tünelinden geçerek toplantı salonuna giriyorlar. Zaman tünelinde Dünya’nın ilk kez koşulan 1950 İngiltere Grand Prix’den geçen senenin şampiyonu Lewis Hamilton’ın zaferine kadar tüm süreç sergileniyor. SpeedRoom içersinde ise gerçek Formula parçalarından oluşan bir dekorasyon yer alıyor. Salonda Fernando Alonso imzalı Formula kanat parçasından Ressam Renan Ertosun imzalı Fomula tualine kadar yer verdik. Belki de SpeedRoom’un en büyük farklılığı salonun tam ortasından geçen yarış pisti ve üzerindeki 1/6 ölçek replika Formula aracı. Toplantılara dinamizm katan SpeedRoom salonumuz Türkiye’nin İlk Hız Temalı toplantı salonu olarak tüm iş dünyasına hizmet veriyor.

Speedcity Flatofis Haliç, başta Formula pitstoplu takım ruhu aktivitesi olmak üzere, kurumsal şirketlere birçok aktivite opsiyonu sunuyor. Opsiyonlarımızı size kısaca bahsetmek gerekirse;

 

Bireysel Şirket Turnuvası;
Katılımcılar, Flatofis Speedcity’de bulunan 3 farklı yarış istasyonunda maksimum heyecan ve network sistemli bir mücadeleye katılabiliyorlar. Bireysel Şirket Turnuvası dâhilinde, tam ebat ve son teknoloji hareketli formula, motosiklet ve ralli simülatörleri yer alıyor.

Her aktivitemizde olduğu gibi bireysel şirket turnuvamızda da katılımcılar öncelikle, 15 dakikalık sürüş teknikleri seminerine katılıyorlar. Ardından bilinçli olarak farklı simülatör seçeneklerinde yeteneklerini sergiliyorlar. Tüm aktivite boyunca en iyi dereceler, Speedcity dev ekranında canlı olarak ilan ediliyor. Aktivite sonunda her simülatör kategorisinin en hızlı katılımcıları final yarışı için bir araya geliyorlar.  Ödül töreni ile sona eren aktivitemiz de en hızlılar kupa ve madalyalarını alıyorlar.

Formula Pit-Stop’lu  Takım Ruhu Aktivitesi;
Takım performansının en üst noktası olan Formula Pit-Stop Aktivitesi, Flatofis Speedcity’de kurumsal takım ruhu aktivitesi olarak sunuluyor.

Takımlar minimum 5 kişi, maksimum 20 kişiden oluşabiliyor.  Gerçek Formula takımlarının aynı mücadelesinin yaşandığını aktivitemizde, aynı anda yüzlerce kişi takım ruhunu yaşayabiliyor. Formula Pit-Stop Aktivitemizde, katılımcılar; başta takım ruhu olmak üzere,  hızlı problem çözebilme yeteneği, dayanışma, liderlik, motivasyon ve son ana kadar pes etmemenin önemini eğlenceli bir ortamda deneyimliyorlar.

Defansif Sürüş ve Alkolün Olumsuz Etkileri Aktivitesi; 
Flatofis Speedcity’de sosyal sorumluluk temalı aktiviteler gerçekleştirmek de mümkün. Bu konuda Speedcity Defansif Sürüş Aktivitesi sayesinde, katılımcılara direksiyon başında ölüm-kalım durumlarında anlık doğru tepkilerinin önemini birebir öğretiyor.

İkinci egzersiz olarak da; hızlı fren reaksiyonunun, durma mesafesini ne kadar kısalttığı da öğretiliyor. Gerçek kaza tuzakları programları sayesinde de katılımcılar, gerçek koşullarda, zor anlarda ne yapmaları gerektiğini simülatör başında öğreniyorlar.
Ayrıca Amerika’dan getirilen Fatal Vision Aktivitesi de 3 istasyonu sayesinde Speedcity Flatofis katılımcılarına alkolün olumsuz etkilerini birebir yaşatıyor.

Flatofis Toplantı Hizmetleri ne tarz etkinliklere ev sahipliği yapıyor ve diğer toplantı etkinlik mekanlarından farkı nedir?
120 kişiye kadar kapasitesi olan birbirinden ferah, gün ışığı alan, modern tasarımlı, güçlü teknik donanıma sahip toplantı salonlarımız; toplantı temasına uygun olarak, seminerler, konferanslar, eğitim toplantıları, focus grup toplantıları, değerlendirme toplantıları, şirket toplantıları, bayi toplantıları, özel basın lansman toplantıları ile birlikte özel simülatör destekli aktiviteli toplantılara ev sahipliği yapıyor.

Toplantı salonlarının 150 kişi kapasiteli fuaye alanı ve 120 kişi kapasiteli botanik bahçesine çıktığı mekanımızda; toplantılar dışında kokteyl, lansman, ödül töreni gibi etkinlerde düzenlenebiliyor.
Fuaye Alanı ile birlikte bahçenin de mekânın içerisinde olması misafirlerimiz için güzel bir avantaj, toplantı molaları bu şekilde daha keyifli hale geliyor.
Bunlarla birlikte, mekânımıza ulaşım kolaylığının olması, ücretsiz otopark imkanı sunmamız, tanışma toplantısına özel fiyatlar sunmamız, Kurumsal Aktivite Merkezi Speedcity’de özel kullanım opsiyonları sunmamız ve hatta misafirlerimizin öğle yemeği dışında kuaför, eczane, oto yıkama bakım, market alışverişi gibi ihtiyaçlarını gidebilecekleri Asfalt Yaşam alanımızın bizi farklı kıldığını düşünüyoruz.

Ülkemizde MICE sektörünün gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Türkiye’de MICE sektörü inanılmaz gelişme göstermekte. Öncelikle Türkiye’deki firmaların ulusal boyutta olmaları hatta artık uluslar arası olmaları bu sektörün gelişmesinde en büyük faktör. Başta Antalya ve Istanbul illeri olmak üzere, birçok firmanın toplantıları, kongreleri, seminerleri, kutlamaları, dönem toplantıları global olmak üzere, ülkemizde organize ediliyor.  Türkiye’nin coğrafi konumu Avrupa ve Ortadoğu’nun merkezi olmasından dolayı çok büyük avantaj sağlıyor. Büyük illerimizdeki tesisler kongre otelleri, havalimanlarının büyüklüğü ve ulaşım kolaylığı MICE sektöründe Türkiye’yi öne çıkartıyor.

ACE of M.I.C.E. Exhibition ve Ödül Töreni’nin sektöre olan katkıları hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?
ACE of M.I.C.E. Exhibition sektörün tüm oyuncularının bir araya geldiği bir organizasyon. ACE of M.I.C.E.’da balon dekorasyonu yapan şahıs firmasından İtalya’ya kadar gidip gelen ve Kongre toplantılarına ev sahipliği yapan dev Cruise Ship firmalarına kadar herkes yer alıyor.  ACE of M.I.C.E.’da organizasyon şirketlerinden, kurumların üst düzey yöneticilerine kadar herkes bir araya geliyor. Sadece bir araya gelmekle kalmıyorlar, ayrıca yılın en başarılı en farklı ve en heyecanlı organizasyonları ödüllendiriyorlar. ACE of M.I.C.E.’ın bir diğer avantajı da sektöre global anlamda yön veren kişiliklerin sahnede tecrübelerini paylaşıyor olması.