Türkiye’nin İlk Hobi ve Aktivite Festivali Gerçekleşti: Big Boyz Festival

Türkiye’nin ilk hobi ve aktivite festivali Big Boyz Festival, Küçükçiftlik Park’ta yapıldı.

Büyüklere oyuncaklar konseptiyle başlayan festivalde katılımcılar, farklı aktiviteleri ve seçenekleri bir arada bulabilirken, bir yandan eğlendi bir yandan da alışveriş yaptı. Festival alanında kurulan standlarla katılımcıların birçok teknolojiyi ve aktiviteyi denemeleri sağlandı.

3 gün boyunca süren festivalde, Ceza, Pentagram ve Mirkelam konserleri de gün sonlarında ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı.

Festivali düzenleyen Alice İstanbul şirketinin sahibi Tolga Alişoğlu, festival alanında Event Türkiye‘ye açıklamalarda bulundu. Kadın, erkek, çocuk, yaşlı herkesi festivalde ağırlamaya çalıştıklarının altını çizen Alişoğlu, “Türkiye’de ilk hobi festivalini yaptık. Öncelikle dünyada bu tarzdaki festivallerde neler yapıldığını inceledik. Türkiye’de insanların ne gibi ihtiyaçları olduğunu, hangi hobilere ilgi duyulduğunu araştırdık. 6 ay araştırma ve 6 ay da saha hazırlığı sürecimiz oldu. Önümüzdeki dönemde ilk aşamada Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bu festivali gerçekleştirmek ve sonrasında da yurt dışına açılma isteğimiz var.” ifadelerini kullandı.

Tolga Alişoğlu, festival için Alice İstanbul olarak saha organizasyonunda Halihazır firmasıyla, teknik işlerde de 911 firmasıyla çalıştıklarını belirtti.