TÜRSAB’da Başaran Ulusoy adaylıktan çekildi!

1999 yılından bu yana Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanlığını sürdüren Başaran Ulusoy, yeni dönemde başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

20 yıldır TÜRSAB başkanı olan ve daha önce de 23. genel kurul için de adaylığını açıklayan Başaran  Ulusoy, yaptığı bir açıklama ile adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Ulusoy’un çekilmesi ile birlikte TÜRSAB Başkan adaylığı için Firuz Bağlıkaya‘nın ismi öne çıktı. Ancak Genel Kurul’a kadar başka bir aday çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor.

“KABULLENME SINIRIMI AŞTIM”

Uzun bir açıklama ile yeniden aday olmayacağını açıklayan Ulusoy, şu ifadeleri kullandı:

“1983 yılında başlayan TÜRSAB Yönetim Kurulu üyeliğim, günümüze kadar muhtelif zaman aralıkları ile süre geldi ve 1999 yılından bu yana geçen onsekiz yıllık süre içerisinde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak sizlere, sektöre ve Birliğe hizmet vermeye devam ettim.

İfade etmeliyim ki, benim için her anı büyük bir onur ve keyif dolu olan bu uzun zaman dilimi, daima hayatımın en özel bölümünde muhafaza edilecektir.

Ancak, camiamızda artık kavgaya, kine ve bölünmeye gönlüm razı gelmiyor. Zira devir, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme, kenetlenme devridir.

Ancak, yaşadığımız ve hiç alışık olmadığımız bu gergin süreç şahsım üzerine kurgulanarak devam ettirildiğinden ömrünün büyük bir bölümünü bu sektöre ve Birliğimize hizmet ederek geçiren bir büyüğünüz olarak kabullenme sınırımı aşmış bulunmaktadır.

Bu nedenle; Birliğin 23.görev dönemi Yönetim Kurulu Üyeliği adaylığından çekildiğimi bilgilerinize sunuyorum.”