Uğur Eken: “Samimi ve Aktif İletişim Her Şeyin Temeli”

Görsel medya çözümleri denince akla gelen ilk firmalardan olan U Medya’nın kurucu ortağı Uğur Eken ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

Öncelikle bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

U Medya’nın kurucu ortağıyım. 32 yıldır görsel medya çözümleri üzerine çalışıyorum. Bu süreçte sektöre oldukça fazla eleman yetiştirdim.

Gerek işte, gerek özel hayatımda benim için en önemli konu iletişim. Samimi ve aktif iletişim her şeyin temeli. Pozitif ve sorun çözme odaklı biriyim ve içinde bulunduğum her durumda bu şeklide hareket etmeye özen gösteririm.

 

U Medya’yı tanıyabilir miyiz? Ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

Bildiğiniz gibi, prodüksiyon sektörünün en köklü firmalarından biriyiz. Farkımız tecrübemizle yetinmemek. Prodüksiyon teknolojilerinin gelişimini yakından takip ediyoruz ve yenilikleri ülkemize ilk tanıtan olmaktan gurur duyuyoruz.

İletişim alanında A’dan Z’ye her konuda iş ortaklarımızın destekçisiyiz. Danışmanlık, reji ve kamera sistemleri, çekim ve kurgusuyla tüm 3D ve 4K video prodüksiyon hizmetleri, uplink ve internet üzerinden canlı yayın, Youtube, Facebook ve Periscope canlı yayınları, kurumsal tanıtım filmleri, konser çekimleri, video klipler, tüm sahne sanatları için çekim ve tasarım, şirketlere özel tüm video prodüksiyon hizmetleri, TV ve internet reklamları, TV ve internet programları, haber çekim ve montajları, seslendirme gibi iş ortaklarımıza ihtiyaç duydukları her konuda yardımcı olabiliyoruz.

Her zaman dediğimiz gibi, sınırları aşan tüm markalar için iletişim ve prodüksiyon hizmetlerimiz sınırsız.

 

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines ve ACE of M.I.C.E. Awards hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

ACE of M.I.C.E.’ın sektördeki faydaları saymakla bitecek gibi değil. Kongre, toplantı ve etkinlik faaliyetlerinde bugün yabancı şirketler bile Türkiye’yi tercih ediyorsa, bunun en önemli faktörlerinden biri, bu yıl 5.’si gerçekleşen ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’tır diyebilirim. Sektörün ihtiyaçlarını karşılayan hizmet sağlayıcı firmalarla acentelerin bir arada bulunduğu bu ortam her açıdan, her şirket için vizyon geliştiricidir. Yeniliklerin, fikirlerin paylaşılabileceği böyle organizasyonların sektör gelişimi için hayati olduğunu düşünüyorum.

ACE of M.I.C.E. Fuarı’nın firmamız ve markamız adına faydalarına gelirsek, en önemli etkisinin hedef kitlemizle doğrudan iletişime geçebilmemiz ve hedef kitle odaklarımızı belirleyebilmemiz olduğunu söyleyebilirim. İş ortaklarımızın ihtiyaç ve taleplerini net olarak görebildiğimiz bu fuar sayesinde yönümüzü daha net belirleyebiliyor, teknolojik ilerlemenin yanı sıra yaratıcı gelişim süreçlerine de hâkim olabiliyoruz.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines ve ACE of M.I.C.E. Awards organizasyonlarında devamlılığının sağlanması için U Medya olarak her zaman destekçiyiz.

 

Türkiye MICE sektörünü değerlendirirseniz neler söyleyebilirsiniz?

MICE sektörünün sadece turizm ile ilişkilendirilmesini yetersiz bulduğumu söyleyerek başlayayım. Şirketlerle medya ve halkı bir araya getiren etkinliklerin tümü MICE sektörü sayesinde, sektör çevresinde gerçekleşiyor. Türkiye için önemi ve gerekliliği tartışılmaz.