Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı, Merinos AKKM’yi Tercih Etti

Organizatörlüğünü RNA firmasının, sahne tasarımını PDF firmasının üstlendiği 8. UTİB Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi, bu sene Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ni (Merinos AKKM) tercih etti.

 

TEKSTİL AR-GE PROJE PAZARI2Bu sene 8’incisi düzenlenen Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi, Merinos AKKM Orhangazi Salonu, Hüdavendigar Salonu ve seminer salonlarında yoğun katılımla yapıldı. Organizatörlüğünü RNA firmasının, sahne tasarımını ise PDF firmasının üstlendiği zirvede, tekstil ve konfeksiyondaki nano teknolojilerden tıbbi tekstillere, koruyucu ve askeri tekstillerden taşıt tekstillerine kadar birçok alanda yarışan inovatif proje ödüllendirildi.

 

TEKSTİL AR-GE PROJE PAZARI3

Zirvede konuşan eski Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, dünyada Türkiye’nin, Türkiye’de de Bursa’nın tekstil alanında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

UTİB ve BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ise, UTİB’in 2009’dan bu yana düzenlediği zirvenin Türkiye’de bir ilk olduğunu ifade etti. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, 8 yıldır düzenlenen Ar-Ge proje pazarı etkinliklerinin şehre değer kattığını söyledi.

 

Zirve kapsamında ayrıca Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu düzenlendi.