Uzakrota Travel Summit Gerçekleşti!

Ev sahipliğini Işık Üniversitesi’nin yaptığı Uzakrota Travel Summit, 18 Kasım tarihinde gerçekleşti. Bu yıl geçtiğimiz senelerden farklı bir alan tercih ederek Işık Üniversitesi Maslak kampüsü içerisinde, 2 salonda 45 konuşmacı, 700 sektör profesyoneli ve bloggerin katılımının yanı sıra oluşturulacak B2B ve Fuaye alanları ile de yeni işbirliklerinin oluşturulmasına imkan sağladı.

GAP Bölgesi Kalkınma İdaresi markası Mezopotamya‘nın ana sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte; Sabre Türkiye Ülke Müdürü Altuğ Bekdemir, Skyscanner Türkiye Genel Müdürü Murat Özkök, Emirates Airline Türkiye-Romanya-Bulgaristan Genel Müdürü Bahar Birinci, TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bora İşbulan, Singapore Airlines Türkiye Pazarlama Müdürü Derya Pekruh Gerçeker, Malezya Turizm Ofisi Genel Müdürü Çağrı Sağlık, Air Canada Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever, Borajet Airlines Genel Müdür Yardımcısı Onur Akgül, AtlasGlobal Airlines Gelir Yönetimi Başkanı Nevzat Arşan, Pegasus Airlines Ek Gelirler Müdürü Burak Gülay,  Enuygun Kurucusu Çağlar Erol, Conde Nast Traveller Genel Yayın Yönetmeni Çiler İlhan, Wirecard Genel Müdürü Dündar Özdemir, Jules Verne ve Jabiroo Genel Müdürü Ayşe Yağcı, TUYED Genel Başkanı Kerem Köfteoğlu, Gruppal Kurucu Ortağı Mehmet Can Koruyan, JollyTur Pazarlama Direktörü Cüneyt Baycan, Seozeo kurucusu Yiğit Konur gibi 45’e yakın firmanın konuşmacı olacağı etkinlik, turizm şirketleri için “Turizmde Dijital Dönüşüm Nasıl Sağlanır?”, “İş Dünyasına Yenilikçi Seyahat Pazarlama Çözümleri”, “Yeni Bir Akım, Duygusal Turizm; Deneyim, Gurme ve Macera”, “Havayolu Endüstrisi ve Analizler”, “Dijital Teknoloji Sayesinde Otel – Müşteri İlişkileri” ve “Online Seyahat Pazarının Geleceğini Şekillendirecek Teknoloji Trendleri” gibi birçok konu detaylı bir şekilde ele alınacak.

Etkinlik sırasında Uzakrota Kurucusu Gökhan Erdoğan’la konuşma şansı yakaladık, Erdoğan: “Öncelikle biz daha çok ajan olarak çalışıyoruz ve turizm şirketlerinin hepsine sosyal medya yönetimlerine, içeriklerinin üretimlerine kadar tüm her şeyi gerçekleştiriyoruz. Yıl içinde gerçekleşen işlerden sonra, yıl sonlarında bu tür zirveler yaparak, firmaların yeni iş bağlantıları kurmasını sağlıyoruz.  Bu etkinlik özelinde konuşacak olursak, beklentimizin üzerinde bir katılım söz konusu, 600 civarı bir katılım beklerken 700 kişinin üzerindeyiz şu anda. Geçtiğimiz yıllara nazaran biraz daha farklı oldu bu kez, oldukça güzel iki salonda gerçekleştiriyoruz oturumlarımızı. Işık Üniversitesi’yle birlikte bir Turizm Akademisi kurduk ve bunun sektördeki ara eleman açığını kapatmayı amaçladık ve istihdamı arttırıyoruz. Mezun olan öğrencilerimi stajyer olarak şirketlere yerleştiriyoruz.” dedi.

 

[vtftable st=”bc:bbbbbb;bt:1;”]
{f1}Etkinlik Sahibi;;;Uzakrota;nn;
{f1}Etkinlik Mekanı;;; Işık Üniversitesi;nn;
{f1}Fotoğraf;;;Inplato;nn;
{f1}Sahne – Tasarım;;;B12;nn;
[/vtftable]