Vodafone İstanbul Maratonu 39. Kez Koşuldu

Türkiye’nin en geniş katılımlı kitlesel etkinliği Vodafone İstanbul Maratonu, 12 Kasım Pazar günü 39’uncu kez koşuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda bu yıl “Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz” temasıyla koşulan Vodafone İstanbul Maratonu’na, Türkiye dahil 111 ülkeden 30 bine yakın sporcu katıldı. Yaklaşık 100 bin İstanbullunun Asya’dan Avrupa’ya geçtiği halk koşusunda Hülya Koçyiğit, Wilma Elles, Sedef Avcı, Tuğba Melis Türk, Aslıhan Güner gibi ünlü isimler de yer aldı. 

“Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz” temasıyla 12 Kasım Pazar günü düzenlenen Vodafone 39. İstanbul Maratonu, (42,195 km), 15 kilometre koşusu, 10 kilometre koşusu ve halk koşusu olmak üzere 4 ana kategoride tamamlandı. Maratona, Türkiye dahil 111 ülkeden 30 bine yakın çipli koşucu katıldı. Avrupa’nın en iyi 11, dünyanın en iyi 22 maratonundan biri olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda yaklaşık 100 bin İstanbullu da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde buluşarak Asya’dan Avrupa’ya geçti. 

Şenlik Havasında Geçti

Vodafone İstanbul Maratonu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da şenlik havasında yaşandı. Vodafone Park’taki şenlik alanında da maraton katılımcıları için gün boyu sürpriz eğlenceler düzenlendi.  Vodafone ayrıca, maraton günü Vodafone Park önünde kurulan “Yarını Kodlayanlar” standına gelip kayıt yaptıran ilk 1.000 çocuğa kodlama eğitimi verecek.