Wolfteam Türkiye Kupası 2017 Büyük Finali Gerçekleşti!

Türkiye’nin en çok oynanan FPS oyunu Wolfteam’in Türkiye Kupası 2017 Büyük Finali, 30 Eylül 2017 tarihinde Uniq İstanbul’da gerçekleşti. Zirvedeki 2 takımın kıyasıya mücadele ettiği Büyük Final’in kazananı HWA Gaming oldu.

Wolfteam Turnuvası’nın finalinde şampiyon olan HWA Gaming takımı, 60.000 TL ödülün sahibi oldu ve şampiyon takıma kupasını Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı verdi. Wolfteam Türkiye Kupası 2017 Büyük Finali, nefeslerin tutulduğu, heyecanın tavan yaptığı, benzersiz bir mücadeleye sahne oldu. Büyük Finali, Wolfteam’in resmi YouTube kanalı üzerinden izleyen binlerce kişi turnuvanın heyecanına ortak oldu.

Netmarble EMEA Pazarlama ve Mobil Direktörü Aras Şenyüz, Netmarble olarak Türkiye’de gençlere e-spor aracılığıyla istihdam sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Şenyüz: “Şampiyon olan HWA Gaming Takımı, Türkiye’nin en iyisi olduğunu gösterdi. Büyük Final’de tutkuyla ve centilmence mücadele edip heyecanlarını seyircilere aktaran tüm takımlara teşekkür ediyorum. Ancak mücadele bitmedi. PC tarafında Wolfteam, mobil tarafında Paramanya ile e-spor turnuvaları düzenlemeye devam ediyoruz. Bu yıl turnuvamızın toplam ödül havuzu 200 bin TL gibi çok yüksek bir rakama ulaştı. Gelecek yıllardaki turnuvalarda ödül havuzunun daha da büyümesini ve artmasını hedefliyoruz” dedi.

Künye

Etkinlik: Netmarble 
Mekan: 
Uniq Istanbul
Medya Sponsoru: netd
GIST Ana Sponsor ve WTK
Destek Sponsoru: Game Sultan
Ödeme Sponsoru: ininal
Ekipman Sponsoru: steelseries
Ürün Sponsoru: Hasbro