Yılın Sporcucu Ödül Töreni Zorlu’da Yapıldı!

Bu yıl 63. Kez düzenlenen Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde muhteşem bir geceleyle gerçekleşti.

Birçok dalda ödül dağıtılan gecede, ödül alan bazı sporcular ve isimler şöyle;

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu:  Emre Mor

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu ödülünü Milli Takımın genç yıldızı Emre Mor kazandı. Kampta olduğu için onun yerine ödülü TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli aldı.

Gillette Özel Ödülü: Mete Gazoz

Milli okçu Mete Gazoz ödülü alırken yaptığı konuşmada; “Bu ödülü bana layık gören herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gillette-Venüs Özel Ödülü: Tutya Yılmaz

Olimpiyatlarda gösterdiği başarıyla dikkat çeken genç cimnastikçi Tutya Yılmaz: “Bu ödül benim için çok değerli. Ben hep hayallerimin peşinden gittim. Çok teşekkürler”

Yılın Takımı: Beşiktaş

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın takdim ettiği ödüle Beşiktaş takım halinde aldı. Ödül konuşmasını yapan Beşiktaş kaptanı Necip Uysal; “Bize oy veren herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İslam Çupi Ödülü: İsmail Gökçek

Eski Trabzonsporlu futbolcu ödülünü Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar’dan aldı.

Yılın Sporcusu: Taha Akgül

Taha Akgül yaptığı açıklamada: “3. senemde Olimpiyat Şampiyonu oldum ve bu ödüle layık görüldüm. Bu ödülü tüm olimpik sporculara armağan ediyorum. Bu ödülü bize layık gören tüm halkımıza, milletimize teşekkür ediyorum”