Yeni Bi Fest

Türkiye’nin ilk yaratıcı, deneyimsel, ‘live’ etkinlik çözümleri sunan ajansı Boogy, Türkiye’nin en büyük açık hava gazinosunu, gazino kültürünün tüm değerleriyle birlikte sunma hayalini 4-5 Eylül tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’da gerçekleştirdiği Bi’ Fest etkinliği ile hayata geçirdi.

Boogy Ajans İş Geliştirme Müdürü İrem Ergün, Bi’ Fest’in hayata geçirilme süreci ile ilgili olarak, izleyicilerin, konser etkinliklerinde görmeye alışkın oldukları sanatçıları gazino konseptinde, yemek eşliğinde dinleme arzuları ve birbirinden değerli sanatçıların projelerine duydukları ilginin kendilerini cesaretlendirdiğini söylüyor.

“Gazino kültürünün revaçta olduğu yıllarda, sayısız defa sahne almış, gazino kültürüne ve seyircisinin nabzına hâkim iki dev ismi, Emel Sayın ve Selami Şahin’i ilk kez bir arada, aynı sahnede görmek, bizleri olduğu kadar farklı jenerasyondan müzik severleri de heyecanlandırdı.”

İrem hanım, Yeni Bi’ Fest ile Türkiye’de eğlence sektörünün uzun bir dönemine damgasını vurmuş gazino kültürünü günümüzde tekrardan canlandırmayı amaçladıklarını, bu hedefle Türkiye’nin en büyük açık hava gazinosunu yarattıklarının altını çiziyor.

Yeni Bi’ Fest, yemekli masa düzeninde katılımcılara en iyi müzik, en iyi lezzetler ve en güzel muhabbetlerin bir arada olduğu, keyifli bir ortam sundu.

“Yeni Bi Fest’e değer katan ve fark yaratan yanının konsepti ve sanatçı seçimi olduğunu düşünüyoruz. Yeni Bi’ Fest’i ilk kez 2013 senesinde düzenlediğimizde, izleyiciler uzun bir aradan sonra ilk kez Sezen Aksu ve Levent Yüksel’i aynı sahnede, farklı bir konseptte seyretme imkânı bulmuştu,” diyen Boogy yöneticisi, katılımcılardan aldıkları hedeflerinin bile ötesindeki olumlu yorumlar aldıklarını, bundan dolayıdır ki bu seneki etkinlerini bir yerine iki gece arda arda yapma kararı aldıklarını söylüyor.

“Bu sene projemizi, gazino kültürünün gelmiş geçmiş en değerli assolistlerinden Emel Sayın ve Türkiye’nin en önemli sanatçılarına eserler vermiş,  unutulmaz şarkıların bestecisi ve her daim yeni kalan Selami Şahin’le birlikte hayata geçirdik. İki değerli sanatçımız da teklifimizi memnuniyetle karşıladılar ve kendilerini izlemeye gelen misafirlere unutulmaz iki gece yaşattılar.”

Boogy Etkinlik Ajansı, izleyicilere gazino kültürünü tüm detaylarıyla, eksiksiz olarak sunabilmek adına, Türkiye gazino kültürünün efsanevi mabetlerinden biri olan Taşlık Gazinosunun yerinde günümüzde konser ve etkinlik alanı olarak değerlendirilen KüçükÇiftlik Park’la el sıkışarak yola çıktı.

Planlama ve etkinlik sırasında sahada 450 kişilik deneyimli bir ekiple çalışan Boogy, 5.000m2’lik alan üzerinde mimari çizimler ile alternatifli yerleşim planları oluşturmuş. Hilton İstanbul Bosphorus’un en lezzetli menüleriyle organizasyona dâhil olması, o eski İstanbul gazino kültürünün bir zaman tünelinden geçercesine günümüze taşımasına el vermiş.

“İzleyicilere eşsiz iki gece yaşatmak için değerli sanatçılarımız Emel Sayın, Selami Şahin ve kıymetli ekipleriyle bir araya gelip detayları konuştuk. Bilet satışlarımız başlamadan evvel, izleyicilerden gelebilecek talep ve yorumlara en kısa zamanda, sağlıklı geri dönüşler yapabilmek için “call center” kurduk ve tüm ekiplere belli aralıklarla eğitim toplantıları düzenledik,” diyor İrem hanım.

“Kurulum ve detaylı hazırlıkları 42 saat süren Yeni Bi Fest, kapılarını 4 Eylül Cuma akşamı saat 19:00’da misafirlerine açtı. İki gece süren etkinlik boyunca, izleyiciden ve sanatçılarımızdan aldığımız güzel enerji sayesinde Boogy the event company olarak yüksek motivasyon ile hem çalıştık, hem de unutulmaz anılar kazandık.”