TEDxIstanbul

Türkiye’nin en büyük konferanslarından biri olan TEDxIstanbul, yeni teması “Dream//Hayal Et” ile 1 Nisan’da TED Talks tutkunları ile bir araya geliyor.

Bugünümüz nasıl olursa olsun istediğimiz gelecek hayallerimizle kurulur diyen TEDxIstanbul, tüm konuklarını hayal kurmaya ve hayallerinin peşinden koşmaya çağırıyor. Sahibinden.com teknoloji sponsorluğunda 1 Nisan’da gerçekleşecek olan TEDxIstanbul bu sene sekizinci yılını kutluyor. TEDxIstanbul’un “Dream/Hayal Et” teması etrafında paylaşamaya değer fikirlerini sunacak olan hayalciler ise oldukça iddialı. Gazeteci ve televizyoncu Aslı Şafak, hocaların hocası Mimar Doğan Kuban, şarkı yazarı Harun Tekin, fotoğrafçı Mehmet Turgut, CNN Türk anchor Nevşin Mengü ve mutfağın neşesi Refika Birgül, konuklara ilham verecek hayalciler arasında.

TEDxIstanbul’da şimdiye kadar sinemanın sultanı Türkan Şoray, gazeteci Emin Çapa, yeni nesil öğretmen Ahmet Naç, müzisyen Nil Karaibrahimgil, akademisyen Selçuk Şirin, kişisel gelişim gurusu Metin Hara, MSA kurucusu Mehmet Aksel, nöroşirürji uzmanı Prof. Dr. Talat Kırış ve kriminalist Sevil Atasoy gibi isimler konuşma yaptı ve bu konuşmaların videoları online olarak milyonluk izlenme rakamlarına ulaştı. İki ayrı oturumda farklı alanlardan konuşmacıların çıkacağı etkinliğe katılan binlerce kişi ise bu atmosferi yerinde yaşayıp, milyonlarca izlenen konuşmaları canlı olarak izleme şansı yakalayacak.

Etkinlik Konuşmacıları

 1. Aslı Şafak, Gazeteci ve Televizyoncu
 2. Ayşe Kurucu, Gezgin Teyze
 3. Doğan Kuban, Bir Rönesans Adamı
 4. Gamze Tutan, Gönüllü Eğitmen
 5. Harun Tekin, Şarkı Yazarı
 6. Mehmet Turgut, Fotoğrafçı
 7. Miray Akovalıgil, Komedyen
 8. Nevşin Mengü, CNN Türk Anchor
 9. Orhan Bahtiyar, Yazar / Mühendis
 10. Refika Birgül, Mutfağın Neşesi
 11. Tayfun Akın, Akademisyen

TEDxIstanbul Hakkında

TEDx, “ideas worth spreading” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur. Ocak 2015 tarihi itibarı ile TED ve TEDx konuşmaları dört milyarın üzerinde izlenmiştir.

TEDxIstanbul konferanslarının ilki “Limits of Tolerance / Toleransın Sınırları” temasıyla, ikincisi “The Rising Power of Women/Kadınların Artan Gücü” temasıyla, üçüncüsü “The Future is Bright, The Future is Young/Geleceğin Umudu Gençlik” temasıyla, dördüncüsü “Momentum” temasıyla, beşincisi “Re-Invent/Yeniden Keşfet” temasıyla, altıncısı “Connecting The Dots/Noktaları Birleştirmek ” temasıya 4.058 kişinin rekor katılımıyla gerçekleşmiştir. 2016 yılında da “Ripple Effect/Hareketini Başlat” ve “Collective Consciousness/Kolektif Bilinç” temalarıyla iki etkinlik gerçekleşmiş bu etkinliklerde toplam on bine yakın konuk ağırlanmıştır.

Tarih : 1 Nisan 2017

Saat : 13:30 – 19:00

Yer : Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro

Bilet Satış : www.biletix.com